Stavba domu

CentrVys_4Od počátku jsme plánovali centrální vysavač až jako něco posledního, co se dá dlouhobodě nahrazovat obyčejným vysavačem na šňůře. Jenže ten náš začal stávkovat a kdekdo v okolí si kupoval robotické vysavače. Takže jsme stáli před koupí čehokoliv, co nám umožní udržet dům ve stavu obyvatelném. Díky zvířatům se na schodech objevovaly chuchvalce chlupů doslova hodiny po vyluxování, takže investice nás prostě čekala tak jako tak.

InterDvere_5 "Pan domácí nám nevěří a proto je to bez dveří" - i takto by se dal nazvat první půlrok našeho bydlení. I když - nebyla by to uplně pravda. Na WC jsme přeci jen dveře instalovali, ale původní záměr byl, že jsou to jen nejlevnější dveře na trhu a pak se s instalací ostatních vymění za stejné. Výběru dekoru jsme tedy až takovou pozornost nevěnovali - hlavně aby to bylo levné stejně jako kování. V provizorní koupelně byl ve stavebním otvoru jen závěs a tak jsme tu vegetovali půl roku.

RenecniNadrz_1 Retenční nádrž a zasak je dnes standardní částí stavby a málokterý úřad nechá odvádět dešťovou vodu do kanalizace. A je to dobře - voda se má zužitkovat tam kde spadne a ne ji jako odpad odvést pryč. Máme štěstí, že žijeme v místě, kde je vody poměrně dostatek, ale nemusí to tak být navždy.

Když to začne v rekuperaci hučet i na stupeň 1 tak, že to až bublá, když se najednou začnou okna a dveře bránit otevření a nepomůže ani výměna filtrů, začne člověk panikařit - vdyť je nová. Co může být špatně ?