Hlavní stránka

Interiérové dveře

InterDvere_5 "Pan domácí nám nevěří a proto je to bez dveří" - i takto by se dal nazvat první půlrok našeho bydlení. I když - nebyla by to uplně pravda. Na WC jsme přeci jen dveře instalovali, ale původní záměr byl, že jsou to jen nejlevnější dveře na trhu a pak se s instalací ostatních vymění za stejné. Výběru dekoru jsme tedy až takovou pozornost nevěnovali - hlavně aby to bylo levné stejně jako kování. V provizorní koupelně byl ve stavebním otvoru jen závěs a tak jsme tu vegetovali půl roku.

Dveře na WC se nám nakonec zalíbily - dekor Dub sonoma i samotné kování nám sedlo a původní záměr pořídit nějaké dražší dveře nás postupně opustil, protože tyto nevykazovaly žádný problém či vadu a i když byly z papundeklu, fungovaly dobře a vypadaly dobře. Jenže Baumax je firma na baterky - buď skladovku, nebo smůla a že by nám nechali vyrobit posuvné, případně atypický rozměr - to prostě neumí. Takže zkouším zkoumat trh, dodavatele i výrobce a buď je to pekelně předražené, nebo ani není možné zjistit cenu, případně nedostupné z hlediska lhůt. Nakonec jsem se obrátil na OBI a Hornbach a od obou dostal nabídku, která se jen mírně lišila. S ohledem na jednání a rychlost reakce jsme nakonec vybrali Hornbach, který jako prostředník jednal s dodavatelem SoloDoor a vyjednal nám celkem přijatelnou cenu.

Samozřejmě bez problémů se to neobešlo - byla pandemie Corona viru, takže pouhý vstup do prodejny za účelem vyzvednutí dveří, nebo platba na místě - hrozně problematické věci. Alespoň, že pomohl živnostenský list. Na místě jsme si i díky němu mohli vybrat kování podobné tomu co již máme doma a dvěma auty jsme si tu nadílku dopravili domů.

InterDvere_1 InterDvere_2

Vybavení na montáž dveří samozřejmě nemám - sada speciálních svěrek je poměrně drahá, takže jsem improvizoval pomocí na míru nařezaných prkýnek, truhlářských svěrek a i když s tím bylo poměrně dost práce, dalo se to. Ale ani tady to nebylo bez problémů - na míru vyráběné obložky vykazovaly vady, kvůli kterým bylo nutné přistoupit k opravám a úpravám. Především na jedné byly uplně mimo montážní otvory, takže sestavená obložka byla s 10mm schodem. Na jiných nebyly buď vůbec, nebo byly jen naznačeny otvory pro spony v rozích, takže je bylo nutné upravovat a doplňovat na mísě. Standardní rozměry a obložky pro posuvné dveře byly naopak všechny v pořádku. Jedny dveře měly vytrženou hranu (nekde se ve výrobě přilepily) a další byly dodány v jiné variantě (pravé místo levých i když byly jako levé popsány). Uhádal jsem nejen výměnu dvou dveřních křídel, ale i slevu na obložky přes 4.000 Kč, takže nakonec docela spokojenost. Dokonce nám výměnou ty dvě dveřní křídla i dovezli. Až na jedny dveře, které čekají na dokončení dolní koupeny jsou všechny nainstalované a fungují.

InterDvere_3 InterDvere_4