Dovolené

Pláž

Letos jsme se vydali do Itálie a to autobusem. Filípek je již poměrně odolnější a při cestě na noc je předpoklad, že to přežije bez neustálého "Už tam budem ?", což je při cestování přes den stále ještě realita. K celkem nízkonákladové dovolené jsme se dostali přes známé, kteří jeli také. Po pravdě řečeno, původně jsem trochu skřípal zubama - chystáme se stavět a místo dovolené s nižšími náklady někde v Čechách jedeme k moři, ale nakonec jsem byl docela rád.

V Turecku jsme ještě nebyli a když se to v Tunisu a Egyptě (nemluvě o Řecku) poslední dobou tak mele, byla to celkem jasná volba. Jenže kdy tam vyrazit ? Každopádně jsme nechtěli propást termín setkání uživatelů cyklovozíků na Modravě, a rozhodně jsme nechtěli zažít šílené teploty uprostřed sezóny. Taky bylo potřeba dát dohromady nějakou tu zlatku, takže nakonec to padlo na první týden v říjnu. Měli jsme tam i menší mezeru na případné uzdravení kdyby někdo něco chytil na té Šumavě (jako že ano).

Říká se, že teambuildingové akce pořádané a sponzorované zaměstnavatelem pomáhají zvyšovat sounáležitost s firmou, týmem a učí vzájemné spolupráci. Firma pro kterou pracuji se snaží využívat moderních metod a proto několikrát do roka pořádá různé akce na které jsou zváni i partneři zaměstnanců. V tomto případě to byl zájezd do Rakouska, kde jsme měli možnost raftingu na řece Steyr pod vedením zkušených instruktorů.

Tak jako mnoho dalších jsme i my neodolali a vydali se na dovolenou do Chorvatska po vlastní ose. Protože jsme nejeli sami, ale s přáteli, kteří měli s sebou malé dítě, raději jsme ubytování zajišťovali předem pomocí agentury Chorvatsko24. Nelze říci, že by to byla vyloženě chyba (nakonec na dovolenou rádi vzpomínáme a byli bychom rádi zůstali i déle), ale menší problém s ubytováním tady byl.

Po novém roce jsme se začali pídit po různých možnostech jak pěkně strávit dovolenou. Chtěli jsme letecký zájezd s kompletním stravováním v ceně a ačkoliv jsme nejdříve uvažovali jet "na poslední chvíli", nakonec když se přidali známí a půjčené děti (takže nás bylo 6) jsme usoudili, že to raději vybereme hned. Nakonec jsme s výběrem země skončili u Tuniska, kde jsou zájezdy "All inclusive" (tedy s kompletním stravováním) vcelku cenově dostupné a je to atraktivní místo které slibuje plno pěkných zážitků.

Následoval výběr hotelu. Byl to tuším únor, ale téměř vše již bylo obsazeno (alespoň ty hotely které jsme si v katalogu podle recenzí z internetu a fotek označili jako žhavé kandidáty). Nakonec se přeci jen usmálo štěstí a našli jsme hotel, který by měl vyhovovat (EL MEHDI). Zaplatili jsme první polovinu ceny zájezdu a začali stříhat metr.