Hlavní stránka

Obkládání WC

WC_6 Kombinaci dlažby a obkladů pro horní samostatné WC vybral Filípek, ostatně je to téměř naproti jeho pokojíku a tak nějak se o to pral, takže jsme to nechali při návštěvě Sika na něm.

Vybral červenobílou kombinaci s barevnými vlnami na ozdobném pruhu a nemyslíme si, že by tento Happy vzor vypadal špatně - líbí se nám to, jen ta bílá podlaha a nezbytné bílé spáry - to bude z hlediska údržby trochu složitější.

Spoustě lidí asi nebude sedět obložení podlahy jako první, ale když si vzpomenu na opačný postup v bytovce, připevňování pomocné lišty pod druhou řadu a podobné věci, tak tady kde je vše tak rovně, že mohu první řadu rovnou podložit křížkem na hotovou dlažbu mě nic nepřesvědčí, že je to horší postup. Podlahu jsem oblepil a zalepil igelitem a uplně v pohodě začal odspodu přímo první řadou.

WC_2 WC_3 WC_4

Když nad tím zpětně přemýšlím, tak obložit takovou malou místnost vlastně moc pohodlné není - musí se tam vejít i stojan se světlem a celých obkladů, které by se nezkracovaly, nebo se do nich nemusela kutat díra příliš mnoho nebylo. Naštěstí je toto poměrně měkký materiál (proti tomu se později použilo v horní koupelně). I proto to poměrně trvalo - po návratu z práce jsem to vypucoval po včerejší práci, namíchal si půl kýble lepidla, kus obložil a pak strávil spoustu času dořezy a jejich přípravou na další den.

WC_5 WC_6

Ve finále jsme to společně s manželkou vyspárovali, nad horní řadu obkladů přišel lem ze sádry, do rohů se dal silikon a před nástupem instalatérů zbývalo jen vymalovat, nainstalovat osvětlení, vypínače, zásuvku na bidetovací prkénko a pro jistotu nainstalovat narychlo koupené obložky a dveře, jinak hrozilo, že pak bude v kolizi s dveřmi otvíranými dovnitř malé umyvadlo, které tu má být (půjde o centimetry).

WC_7