Hlavní stránka

Hučení rekuperace

Když to začne v rekuperaci hučet i na stupeň 1 tak, že to až bublá, když se najednou začnou okna a dveře bránit otevření a nepomůže ani výměna filtrů, začne člověk panikařit - vdyť je nová. Co může být špatně ?

Následuje zkoumání, odkrytovávání, zjištění že se stejně nic nezjistí, protože jak člověk sundá kryt, tak to zmlkne. Filtry nové, přepad na odkap vody je čistý, tak co to má být ? Takže volám na servis, technik se mi věnuje, projde se mnou veškeré parametry a zdá se to v pořádku. Pak se ptá na čistotu vnějších mřížek. Na tu severní koukám pořád protože je u vchodu a vypadá v pohodě, ta východní je mimo pohled, tak slibuju, že to prověřím. Beru tedy žebřík a jdu na to. Až když jsem tam vylezl, viděl jsem tu spoušť. Je to sací mřížka, takže asi jediná, která se může sama od sebe ucpat. Tak jde dolů a jdu ji vyfoukat kompresorem. Je v ní halda toho, co lítá vzduchem po sekání trávy i jinak. Když ji sundavám, rekuperace je v chodu a pere se se mnou a nechce ji pustit. Při vracení zpět je to již pohoda a uvnitř domu pak ticho a klid.

RekuHluk_1 RekuHluk_2

Konec to ale není - v zimě se to opakovalo a navíc s námrazou, takže jde znovu dolů a tentokrát tu vnitřní relativně jemnou síťku, která je tam uplně na nic dávám pryč. 10mm plechové žaluzie stačí. Bordel pobere velkoplošný filtr. Od té doby je klid.