Hlavní stránka

Příprava na podbití přesahu střechy

Na jedné straně hotovoAby bylo možné uzavřít prostor pod převisem střechy, musí se doplnit pomocná konstrkce - trámky ke kterým se desky připevní. Navíc to musí být odvětrávané k čemuž použiju plechové probarvené děrované pásy proti ptákům.

Nejdřív se ale musí uzavřít svislé stěny tak, aby nepadala minerální vata ze stěny do tohoto prostoru. To jsem udělal pomocí podstřešní juta paropropustné fólie a několika prken přivrutovaných zvenku. Je to jednodušší, než nějaký tvarově komplikovaný výřez z WELOX desek. Na stěnu jsem umístil po celé délce zbytek materiálu na stojiny vazníků.

Samotný hranol a konce vazníků ale na podbití stačit nebudou - musí být více míst na kotvení. Zbyly nějaké trámky z okenních otvorů a vnitřeních rohů domu, takže se to udělá z nich.

Přípravek na podložení trámku Laserové zaměření Naříznuto do poloviny

Detail řezu Přípravek na boční řez Uříznuto maflíkem

Samotné trámky na podbití jsem řezal nejen na délku, ale upravoval jsem jim konce tak, aby se daly připevnit ke střešním vazníkům šikmo vedeným vrutem. To obnášelo dvojici primitivních přípravků. Odměnou bylo, že stačilo kladivkem doklepnout trámek na místo a navést vruty do předvrtaných otvorů. Na takto připravenou konstrukci by to podbití mělo jít nasázet skoro samo.

Detail ukotvení trámků Konce trámků