Hlavní stránka

Plnění izolací

Postupujeme vzhůruToto je nejdůležitější, nejobávanější, nejnudnější a také nejdéle trvající operace na takovéto stavbě. Vycpat všechny vazníky, celé stěny, šikmy, strop a nezbláznit se u toho je tak trochu umění. Ostatně tento typ konstrukce je právě díky požadavku na precizní vycpávání nevhodný pro firmy, protože i kdyby běžný pracovník 1 dům vatou vycpal poctivě, u druhého to už bude tragedie a třetí bude sotva nízkoenergetický dům, protože budou ve stěnách všude zapomenuté dutiny.

 

Začít se musí pěkně od vazníků, které je třeba vyplnit do poslední škvírky v celém jejich průřezu. Je přitom vhodné používat odpad z řezání, takže je to tak trochu o tom co bylo dřív - zda vejce nebo slepice, protože když potřebujete odřezky a teprve pak díly, ze kterých odřezky vzniknou, chce to trochu přemýšlet a například si udělat šablony a vyřezat si dopředu díly na jiné části výplní a z toho použít odřezky.

Po vazníkách to chce vyplnit patu vazníků až nad ližiny a pak už je otevřená cesta k pokračování vzhůru.

Plnění vazníků Řezací stůl

Vnitřky vazníků Detail vnitřků vazníků

Samozřejmě Vám to komplikují místa, kde plánujete rozvody prostupy, výztuhy, průchodky na kabely vedoucí ven a další podobné vychytávky a aby toho nebylo dost, nemáte ještě okna, takže dovnitř prší a tak ze strany ze které prší nejčastěji zatím žádné vyplně neděláte.

Kolem trámu Místo lomení Plnění krovu

Leckde jsou díly celkem tvarově složité, ale člověk si zvykne a začne ty bloky ozolace krájet jak dort.