Stavba domu

Konstrukce vztyčenaTato část konstrukce vyžadovala vynechat část opláštění a tak je v domě kromě otvorů pro okna a dveře ještě pořádná díra nad vchodem. Kromě toho se při opláštění muselo počítat s umístěním trámku do vazníků (v podstatě je to pozednice). Na zítce naproti vchodu jsou pak připraveny (chemickou kotvou vlepeny) pozinkované podpěry.

Prvních pár řad - 2Domácí dílna nemůže chybět - alespoň u nás ne, protože já kutím, stavím elektroniku, chci se vrátit k modelařině a Filípek taky rád pořád něco tvoří, tak jestli se potatí, bude dílna využita na 110%. Navíc spoustu věcí bude i pro dokončení domu potřeba vyrobit.

Postupujeme vzhůruToto je nejdůležitější, nejobávanější, nejnudnější a také nejdéle trvající operace na takovéto stavbě. Vycpat všechny vazníky, celé stěny, šikmy, strop a nezbláznit se u toho je tak trochu umění. Ostatně tento typ konstrukce je právě díky požadavku na precizní vycpávání nevhodný pro firmy, protože i kdyby běžný pracovník 1 dům vatou vycpal poctivě, u druhého to už bude tragedie a třetí bude sotva nízkoenergetický dům, protože budou ve stěnách všude zapomenuté dutiny.

Na jedné straně hotovoAby bylo možné uzavřít prostor pod převisem střechy, musí se doplnit pomocná konstrkce - trámky ke kterým se desky připevní. Navíc to musí být odvětrávané k čemuž použiju plechové probarvené děrované pásy proti ptákům.

Hotové ostěníOproti ostatním domům tohoto typu je ten náš v oblasti oken řešen uplně jinak. Náš projektant použil na jiném domě tohoto typu postup, kdy se přerušil tepelný most podložením oken ze všech stran pomocí distančních hranolů, přes které je natažena parozábrana a pod ní je již přímo vata. Moc se mi to nezdálo, protože napojit na parozábranu v takovém provedení jakékoliv pásky musel být porod. Navrhl jsem tedy vyrobit z XPS vložky, které budou mít tyto hranoly integrovány a projektant z toho řešení byl celkem nadšený. Tak jsme se do toho pustili.

Výkop pro kabelČEZ je monopolní moloch s oprávněním dělat lidem ze života peklo. Zvlášť když jste nepozorní při podpisu smlouvy, nebo se v té jejich odborné hatmatilce nedokážete zorientovat. Přijde mi, že schválně mlží a zašmodrchávají texty smlouvy o smlouvě budoucí, aby pak člověka donutili aby se připojil sám a na vlastní náklady.