Stavba domu

Toto bylo nejhorší zklamání jaké jsem kdy zažil. Předem jsem věděl, jaké profily chci a proč a tak jsem poptávku přes poptávkové systémy ladil už na konkrétní výrobky. Hledal jsem firmu, která nebude 300km daleko a za rozumnou cenu dokáže dodat kvalitní okna a dveře a taky je kvalitně namontovat. Ukázalo se bohužel, že tak jednoduché to není. Dnes už nelze dát ani na kvalitu webové prezentace, ani na rychlé reakce a dobrou počáteční komunikaci a ani na to, že na firmu neexistují na webu žádné zásadní negativní reakce. Po této zkušenosti už vím, že dát přednost firmě jen proto, že je blíž nemusí být výhra.

Konstrukce vztyčenaTato část konstrukce vyžadovala vynechat část opláštění a tak je v domě kromě otvorů pro okna a dveře ještě pořádná díra nad vchodem. Kromě toho se při opláštění muselo počítat s umístěním trámku do vazníků (v podstatě je to pozednice). Na zítce naproti vchodu jsou pak připraveny (chemickou kotvou vlepeny) pozinkované podpěry.

Prvních pár řad - 2Domácí dílna nemůže chybět - alespoň u nás ne, protože já kutím, stavím elektroniku, chci se vrátit k modelařině a Filípek taky rád pořád něco tvoří, tak jestli se potatí, bude dílna využita na 110%. Navíc spoustu věcí bude i pro dokončení domu potřeba vyrobit.

Postupujeme vzhůruToto je nejdůležitější, nejobávanější, nejnudnější a také nejdéle trvající operace na takovéto stavbě. Vycpat všechny vazníky, celé stěny, šikmy, strop a nezbláznit se u toho je tak trochu umění. Ostatně tento typ konstrukce je právě díky požadavku na precizní vycpávání nevhodný pro firmy, protože i kdyby běžný pracovník 1 dům vatou vycpal poctivě, u druhého to už bude tragedie a třetí bude sotva nízkoenergetický dům, protože budou ve stěnách všude zapomenuté dutiny.