Hlavní stránka

Centrální vysavač

CentrVys_4Od počátku jsme plánovali centrální vysavač až jako něco posledního, co se dá dlouhobodě nahrazovat obyčejným vysavačem na šňůře. Jenže ten náš začal stávkovat a kdekdo v okolí si kupoval robotické vysavače. Takže jsme stáli před koupí čehokoliv, co nám umožní udržet dům ve stavu obyvatelném. Díky zvířatům se na schodech objevovaly chuchvalce chlupů doslova hodiny po vyluxování, takže investice nás prostě čekala tak jako tak.

Takže co s tím ? Koupíme běžný vysavač a k tomu robota, nebo dva roboty ? To už bude hrozná pálka. Takže zpět na stromy - centrální vysavač dostane přednost. Rozvody byly plánované od počátku, zásuvky jsou připravené, takže stačí koupit a napojit jednotku a jedem. Nebo použijeme rozpadající se malý vysavač napojený na rozvody a budeme jej řídit pomocí relé ? OK, takže nákup levné hadice, bastl z relátek a zdroje 5V a ono to funguje - po zasunutí hadice sepne 5V zdroj relé a tím se zapne vysavač napojený na rozvod. Je to slabý - chlupy to zvládne, ale cokoliv těžšího ne. Takže návrat k původnímu plánu.

CentrVys_1 CentrVys_2

Nejdříve tedy musíme nějaký vysavač vybrat. Koukám co dnes frčí a narážím na zajímavou nabídku výměny starého centrálního vysavače Husky za nový se slevou několik tisíc. Tak centrální vysavač teď máme - sice bastl, ale centrální je, tak to zkouším. Mají tam uvedeno, že lze nafotit, že pošlou a zpětně odeberou přepravní služnou zabalený ten starý. Co je psáno není ale dáno - po konzultaci sice uznávají, že to je vlastně centrální vysavač, ale nakonec se sleva mění na poplatek za instalaci, dopravu a kdesi cosi, naslibovaný instalační set zdarma si musíme zaplatit atd. Naštvalo mě to - něco napíšou a pak trvají na něčem jiném. Myslel jsem, že se mi to rozleží, ale bylo to horší. Záruku dávali hezkou, ale takhle se mnou nikdo vorat nebude, takže jiný dodavatel, beru vyšší kategorii Beam s dálkovým ovládáním v rukojeti, obratem ho máme doma za 2 dny a za 2 hodiny už je na zdi a jede.

CentrVys_3