Hlavní stránka
Vnější omítky
- Podrobnosti
- Kategorie: Stavba domu
- Zveřejněno: 27. 7. 2018 20:41
- Zobrazení: 1180
Sehnat dobrého zedníka, který udělá dobře omítky není jednoduché. Když jsme si s ročním předstihem s velkými problémy jednoho známého a dobrého objednali, netušili jsme, že v té době ještě nebudou vnitřky ve stavu, v jakém by při dělání vnějších omítek měly být. Lidé často již bydlí, když se dělají omítky. My ne.
Jenže člověk si termín zase tak moc vybrat nemůže - prostě to najednou přijde a bum, už se montuje lešení. Původně očekávaná parta 4 lidí se malinko zredukovala, takže místo toho zde pracovali jen 2. Na poslední chvíli jsem sháněl parapety a nějaké speciální lišty, které se používají pod parapety a jako okapničky na boku. Rovnou jsem koupil i nadokenní. Nařezali jsme XPS pásky na přiteplení ostění oken a chlapi mohli začít.
K dobru musím dát, jak jsme vlastně přišli k barvě omítky. Spousta lidí to řeší, u nás se píchlo prstem do katalogu a mysleli jsme, že je vybráno. Jenže to by člověk nesměl mít v řetězci subdodavatele bordeláře. Zedník objednal barvu jakou jsme chtěli (po telefonu) a samozřejmě přišla jiná - prý jen o chlup tmavší. Když to dokončili, tak jsme zjistili, že mohla být tmavší klidně ještě víc. Je to tak, že vybírat odstín v tmavém interiéru je vlastně docela špatný nápad. Asi jsme si s tím měli dát větší práci a najít odstín u relného domu a ten katalog k němu přiložit a najít shodu. Pak bychom vybírali tmavší asi rovnou. Takže jen náhoda přispěla k tomu, že jsme teď vlastně s odstínem spokojení. Ale zedník z toho když to zjistil prý nespal.