Hlavní stránka

Hydroizolace a protiradonová

Hydroizolace_2 Protože jsme 2 roky skákali po betonové desce, byla navařena hydroizolace jen po obvodu a pod centrální nosnou zdí. Chránili jsme tak budoucí izolaci před poškozením. Nyní se začalo pracovat na podlahách a tím se vrátila potřeba tuhle část skladby podlah dokončit.

Vše jsme zaháili masivním vynášením všeho co se do domu za ty 2 roky nanosilo. Vynášely se zbytky materilu66, nářadí, prostě všechno. Muselo se pořádně zamést a vysát prach a 2x to celé napenetrovat asfaltovou penetrací, čehož se kupodivu rád zhostil Filip.

Pak přišlo na řadu navařování pásů. Vrstvy jsou to 2 do kříže s rozšpachtlovanými kraji. Vím, že rozšpactlování už se dnes nenosí, že stačí aby asfalt vytekl, ale prostě mi to přijde lepší, když vidím, jak je okraj natavený a zcela zanikne do ztracena. První vrstva obsahuje hliníkovou vložku a druhá je krycí a ochranná. Vzhledem k tomu, že jde o dřevostavbu a hlavně v dolní části obložení stěn trčela až k desce parotěsná fólie, která by měla bez poškození plamenem pokračovat do skladby podlah, bylo nutné využít balíky s tepelnou izolací, která je nehořlavá a dokonale ochrání vše co je za ní i při přímém nasměrování plamene. Měl jsem strach, že se nebude moct pracovat příliš dlouho a bude se muset práce často přerušovat, ale s otevřenými okny se nezdálo, že by teplota od 15kW hořáku nějak znatelně rostla. Dělal jsem na tom po práci, takže vlastně stejně jen pár hodin v kuse a pak zase až další den.

Hydroizolace_3 Hydroizolace_4 Hydroizolace_1

Nejdříve jsem navařil pásy podélně a pak napříč. Pak všechny věci, které v domě zbyly přestěhovaly z druhé poloviny domu na novou hydroizolaci a postup se zopakoval i v druhé vyprázdněné půlce.

zolace postavená kolem obvodu byla po dokončení prací místy lehce očouzená, ale nezdála se nijak poškozená. Každopádně na čouhající fólii ze stěn to ani náznakem nemělo vliv, o vyschlých dřevěných stojinách a ližinách nemluvě, takže vše naprosto OK.