Hlavní stránka

Zahájení montáže vzduchotechniky

Vzduchotechnika zahájení_2 Projekt vzduchotechniky jsem nechal dělat firmu REHEAT ještě před územně - stavebním řízením. Již tehdy byl s touto firmou trochu komunikační problém, v jeden okamžik jsem to už i vzdal a pak se k nim vrátil protože bez projektu vzduchotechniky bychom povolení nedostali. Nevím jestli je to náhoda, ale kdykoliv jsem jim poslal něco e-mailem, nikdy jsem se nedočkal nějaké reakce, leda tak na 2 - 3. urgenci, ale nakonec po 2 měsících se konečně někdo stavil na obhlídku stavby a dohodli jsme se na místě, že se nejdříve zrealizují prostupy ven, aby se mohly uzavřít stěny a jedna trubka, která vede kousek nad stropem.

Dohodli jsme si sestavení kompletní nabídky, ale opět se to neobešlo bez urgencí a už jsem byl až nepříjmený a vyhrožoval jsem, že se to objeví na blogu. Možná se tak trochu zamysleli a najednou to šlo. Nabídka přišla skoro obratem a i instalaci navrhli v termínu v který jsem ani nedoufal. Ještě kdyby to byla perfektně odvedená práce. Na místě jsem jim ukázal kde je budoucí umístění jednotky, výkresy, vysvětlil výšku skladby podlahy a musel jsem odjet. Po návratu mě čekalo nemilé překvapení - trubky sice trčely ven z domu, ale ve špatných místech. Neseděly výškově ani polohou vůči jednotce, výkresu atd. Tak jak to udělali by se tam rekuperační jednotka ani nevešla. Co se dalo dělat - demontoval jsem to, vyřízl vedle, znovu namontoval a původní díry zaslepil.

Vzduchotechnika zahájení_1 Vzduchotechnika zahájení_3 Vzduchotechnika zahájení_4

Vlastně neudělali správně ani přípravu trubky pro strop, která jako jediná (odtahová) má kus jít stropem v izolaci. Namísto oblouků a T odbočky tam nasázeli vlnovce a kusy trubek dlouhé tak, že když by se to takto namontovalo, tak by se snad na půdě musely udělat na podlaze hrby aby se to do ní vešlo a to má jen izolace 430mm. Zkrátil jsem to a namontoval tak, že to nezasahuje nad polovinu tloušťky stropu, ale kdyby použili přímo odbočky a oblouky, bylo by to ještě daleko lepší.

Až se bude dělat hlavní rozvod, rozhodně budu u toho a nedovolím jim udělat jediný krok bez konzultace se mnou.

Vzduchotechnika zahájení_5 Vzduchotechnika zahájení_6