Hlavní stránka

Přístřešek nad vchod

Konstrukce vztyčenaTato část konstrukce vyžadovala vynechat část opláštění a tak je v domě kromě otvorů pro okna a dveře ještě pořádná díra nad vchodem. Kromě toho se při opláštění muselo počítat s umístěním trámku do vazníků (v podstatě je to pozednice). Na zítce naproti vchodu jsou pak připraveny (chemickou kotvou vlepeny) pozinkované podpěry.

Jak ale vyrobit konstrukci samotného přístřešku aby to vypadlo pěkně ? Normálně bych asi neváhal vyzkoušet si výrobu čepů a dlabů motorovkou, ale časově a kvůli vzhledu jsem nakonec udělal objednávku v DEKu. Nebylo to uplně nejšťastnější rozhodnutí - tedy umí to vyrobit přesně a pěkně, ale je s nimi těžká komunikace. Neustálé urgence, vysvětování přes prostředníka že ta pozednice se vyrábět nemá atd. A nakonec aniž by něco řekli předem člověk zjistí, že byl asi minimální odběr 0.4m3 a kromě toho že si tento objem naúčtovali do CNC opracování prostě přihodili 2 neopracované trámky navíc aby i objem dřeva odpovídal. Ani se nezeptali, jestli mi vyhovuje délka a průřez.

Zde bude přístřešek Přivezené CNC opracované hranoly Doplněno těmito dvěma trámy

Když jsem to vyzvedával obyčejnou oktávkou, tak jsem se sakra divil, že je to nějaké dlouhé a je toho víc. Nakonec jsem to uvezl i tak. Horší je, že si naúčtovali 3500 za dopravu z Brna. No co už, hlavně že to vypadá a po natření speciální voskovou lazurou to odpovídá naší představě. Je to z KVH a KVH DUO v pohledové kvalitě - perfektně vysušené, obroušené, takže se mohlo rovnou natírat.

Konce opracované CNC Tady kouká dlab

Šikmé výztuhy Natírání zahájeno

Po montáži to teď bude součástí stavby tak jak to je až do omítek. Teprve pak se to zastřeší.