Hlavní stránka

Trámky pro oknaJiž v projektu máme speciální řešení přerušení tepelného mostu ostění oken a dveří, nicméně stále mi vrtalo hlavou, protože parotěsná fólie a vůbec napojení okna na izolaci - to vše zde byla velká otázka a přišlo mi to skoro nerealizovatelné. Přemýšlel jsem poměrně dlouho jak z toho ven a vymyslel jsem vylepšení, které mí projektant schválil a které nemá vliv na velikost otvoru, polohu vazníků ani nic dalšího. Víceméně se začne stejně - osadí se trámky nad a pod okna a vnější opláštění se bude řešit s přesahem na tloušťku připravených pomocných latí.

Po vztyčení posledních 8 vazníků a jejich ukotvení přišla na řadu okna - tedy otvory pro ně. Aby bylo vše co nejpřesnější, zahájili jsme to vyznačením "0" na všech vaznících. Od této polohy se pak budou odměřovat všechny další rozměry - právě například polohy zmíněných trámků.

Poslední dobou mám pocit, že pořád kupuju jen spojovací materiál. Na ty trámky kolem oken a dveří jsem si už zase spočítal že minimálně potřebuju 24 vrutů na otvor, takže jsem opět koupil 10kg vrutů. No - prozměnu bych se měl chystat na nákup nízkoexpazních montážních pěn a flexibilního lepidla - alespoň nějaká změna.

O víkendu jsem se pustil alespoň do zaměření a spodních trámků hlavních oken spodního patra. Není jich moc - jen 8ks, ale za chvíli bylo odpoledne. Příště už to půjde rychleji.

Později při opláštění stěn jsem ještě dořešil u větších oken vzpěry v polovině šířky okna - opět ze stejného materiálu.

Sdílet

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn