Hlavní stránka

Oplechování soklu

Hotovo ze všech stranSoučástí našeho řešení přechodu opláštění na zateplený sokl je plechový okapní plech. Sokl je totiž po přiteplení širší, než opláštěný dům a navíc jsem chtěl, aby byla nějak lépe vyřešena mezera mezi opláštěním a povrchem základové desky, kde by nejspíš neměl místy problém prolézt kdejaký hmyz.

Náš projektant navrhl okapní plech, který začíná pod opláštěním a je po celém obvodu domu. To je ostatně důvod, proč od počátku není osazena první řada opláštění. Nechtěl jsem tento plech osazovat přílš brzy (no - taky jsem jej hned neměl) a až když byl osazen, první řadu jsem doplnil.

Na obložení spodní řady, která je doražená k řadě druhé zespodu jsem musel vymyslet způsob, jak to udělat, když to celé obkládám sám bez pomocníka, takže jsem si postavil siláka z lešenářské podlážky a ztraceného bednění a nějakých podložek (prkna, trámky apod). Vždy jsem z toho sestavil páku na kterou jsem položil desku, stlačil dolů, zasunul na místo a pustil. Páka desku tlačila nahoru a já ji mohl doklepat na místo a přivrutovat aniž bych k tomu někoho potřeboval.

Zahájení oplechování Detail rozpracovaného rohu Dlouhá strana domu

Dokončený roh Oplechováno i obloženo