Hlavní stránka

Střecha

Hotová střechaNa střechu jsme si vybrali místní firmu, protože lézt po výškách je jedna věc, ale ve 45 stupňovém sklonu je to pro nás celkem šílenost. Medvědi na střechu navíc nepatří, takže raději zůstanu v "bezpečí" lešení.

Místní firma je vyhlášená dobře odvedenou prací a i když to bude něco stát, na střeše se šetřit nesmí. Předem jsme zaplatili za materiál, který nám před akcí zavezl přímo Bramac a protože naše střecha je sice tvarově a množstvím vychytávek jednoduchá, ale nemáme věnec kolem domu a není tak kam šlápout, postavili si pokrývači vlastní lešení na obou stranách střechy. Mají za úkol udělat prkenný záklop s přesahem, foliování, distanční a standardní laťování, veškeré plechování a také okapničku okolo domu nad soklem.

Pokrývači si postavili lešení První laťování Rozpracovaná střecha

Práce zahájili v pondělí a v pátek byla střecha hotová včetně okapů. Okapničky nad soklem zatím hotovy nebyly, ale to není až tak důležité, prozatím se dá obejít i bez nich.


Pokrývače jsme celkem litovali, počasí už není uplně ideální (jsme poslední jejich práce v tomto roce) a po deštích je všude bahna až to není hezké. Dokonce jsme obětovali i zbytek štěrkodrti, aby se dalo chodit alespoň v přední části domu. Jinak je to kolem na pěknou zlomeninu - asi každý z nás už někde alespoň jednou lehnul. A když v tom mají nosit prkna, latě a ostatní materiál a snad se i přezouvat než vstoupí na střechu, tak to je opravdu síla.

Budoucí půda Pohled z půdy dolů Podkroví

Střecha je komplet podbita prkny Pořád to připomíná volieru

Dům se střechou ale bez obložených stěn vypadá skutečně zvláště - kdosi u jiného domu této konstrukce to v této fázi nazval "volierou" a opravdu to tak trochu vypadá. Snad se zadaří a brzy budou stěny obložené.

Vlastně jediná věc, kterou jsem na této fázi stavby musel udělat je, že jsem vyrobil dočasné svody z okapů pomocí korugovaných hadic.

Za kvalitu snímků v tomto článku se omlouvám, z průběhu stavby mám jen pár rozmazaných z MMS a ještě focených z okna sousedního domu. Ve čtvrtek jsem se tam vydal na kontrolu a "samozřejmě" jsem nechal foťák doma. Kdykoliv jindy v průběhu týdne jsem se tam dostal až za tmy a to jsem na to sotva i jen viděl. Finální snímky tedy musí stačit.